Zajęcia i zabawy w żłobku

Program edukacyjny żłobka Mali Odkrywcy, oferuje szereg zajęć inspirujących i wspierających kreatywność dbając o wszechstronny rozwój dzieci. Przyswajanie wiedzy staje się bardziej skuteczne gdy można połączyć różne metody nauki wykorzystując 8 inteligencji zgodnie z teorią Howarda Gardnera.

Dążymy do zapewnienia dziecku osiągania sukcesów małymi krokami, dlatego staramy się rozwijać wszelakie umiejętności. Umożliwiamy rozwój zdolności muzycznych, artystycznych, społecznych oraz twórczych.

W trakcie naszych zajęć pobudzamy rozwój zmysłów poprzez zabawy sensoryczno-motoryczne, plastyczno-artystyczne i konstrukcyjno-manualne.

Stwarzamy dziecku okazje do poznawania i oswajania się ze środowiskiem, które go otacza poprzez zajęcia przyrodnicze, matematyczno-logiczne oraz zajęcia plenerowe.

Rozwijamy umiejętności słuchowe i muzyczne wykorzystując instrumenty na zajęciach z rytmiki.

Podczas zabaw ruchowych, gimnastycznych oraz tanecznych dzieci uczą się koncentracji, płynności wykonywania ruchów, orientacji przestrzennej a także wytrwałości i współpracy z rówieśnikami .

Dbając o rozwój emocjonalny podopiecznych zapewniamy im wypoczynek poprzedzając go zajęciami relaksacyjnymi.

Poprzez realizację wyznaczonych celów w trakcie zabawy dbamy o sferę duchową oraz moralną dziecka, ucząc jak być wrażliwym, szczerym, dzielnym i wartościowym człowiekiem. 

 

W żłobku przede wszystkim bazujemy na zajęciach plastycznych, gimnastycznych oraz rytmicznych.

Dodatkowo żłobek oferuje zajęcia z jogi prowadzone przez p. Aleksandrę Ziarnik- Mizgier,

oraz zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez p. Olena Nedoshytko.

 

Dla urozmaicenia czasu , naszym pociechom oranizujemy różnego rodzaju zabawy i atrakcje.

 

Bal karnawałowy z obowiązkowymi przebraniami dzieci są swietną formą zabawy i spędzenia czasu w żłobku tak jak andrzejki , mikołajki i inne. 1 czerwca każdego roku odwiedza nas teatrzyk kukiełkowy . Zapraszamy również policjanata i starażaka aby wzbogacic wiedzę i zainteresowania naszych pociech.

Dbamy o naszych miluśińskich!